Zapraszamy

Prezentacja multimedialna

REKRUTACJA NA ROK 2018


ROK SZKOLNY 2017/2018

Aktualności

22.06. Msza św. na zakończenie roku szkolnego oraz rozdanie świadectw 13.05. Ukazał się kolejny numer seminaryjnej gazetki - Niezwykła Szkoła 6.06. Dwaj absolwenci Niższego Seminarium Duchownego, neoprezbiterzy - ks. Damian Magiera (archidiecezja częstochowska) i ks. Przemysław Głowacki (diecezja koszalińsko kołobrzeska) w środę 6 czerwca odprawili w kaplicy seminaryjnej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP Mszę św. prymicyjną w intencji wspólnoty NSD. Eucharystię koncelebrowali ks. rektor Jerzy Bielecki i ks. prefekt Szymon Stępniak.
Pełna relacja 28.05. Mecz: NSD vs Lektorzy z Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach. 27.05. Wiosna, wiosna w NSD
23.05. Msza św. w języku łacińskim. 22.05. Remake piosenki Michaela Jacksona - We are the World w wykonaniu tegorocznych absolwentów.
13.05. Pożegnanie Absolwentów A.D.2018 Relacja

Fotorelacja:

Piosenka Absolwentów:

11.05. Dziś w samo południe odwiedził nas Niezwykły Gość, Absolwent NSD z 1986r. - Biskup Dariusz Kałuża MSF - ordynariusz diecezji Goroka w Papui Nowej Gwinei.

7.05. Nabożeństwa majowe przy figurce Matki Bożej Fatimskiej 4.05. Rozpoczęcie egzaminów maturalnych. 1.05.M3 - MARYJNY MIESIĄC MAJ
Już się zbliżył miesiąc maj,
Już rozkwita ziemski kraj.
Dziś swej Matce i swej Pani,
każdy cześć i chwałę daj. 22.04. 55.Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
SŁUCHAĆ, ROZEZNAWAĆ, ŻYĆ POWOŁANIEM.
Nie możemy odkryć specjalnego i osobistego powołania, jakie Bóg dla nas zaplanował, jeśli pozostajemy zamknięci w sobie samych, w naszych nawykach i apatii, właściwej ludziom, którzy marnując swoje życie w zamkniętym kręgu swego "ja", tracą szanse na wielkie marzenia i stawania się protagonistą tej wyjątkowej i oryginalnej historii, jaką Bóg chce napisać wraz z nami. Z orędzia papieża Franciszka na 55 Dzień Modlitw o Powołania. 11.04. Mecz siatkówki: AZS Częstochowa vs KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 10.04.Konwersatorium w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa "Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą" 8.04. Pilegrzymka alumnów NSD do kościoła św. Stanisław Kostki w Częstochowie


7.04. Eliminacje do Mistrzostw Polski LSO w piłkę halową (szkoły podstawowe) Na podium wskoczyli ministranci z parafii pod wezwaniem: Parafia Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu w OstrowachO, św. Idziego w Zrębiach i św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie. GRATULACJE! 25.03. Uroczystości Niedzieli Palmowej w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo. 20.03. Już po raz XVI w NSD odbywa się wewnątrzszkolny konkurs wiedzy z treści Katechizmu Kościoła Katolickiego. Tym razem zgłębialiśmy II część KKK - "Celebracja Misterium Chrześcijańskiego" ( Sakramenty Kościoła). Do ścisłego finału dostało się 10 alumnów. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Marcin Dybza z klasy III. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy ks. kan. Sławomirowi Wojtyskowi (proboszczowi parafii pw. św. Brata Alberta w Cz-wie,a zarazem naszemu Absolwentowi z 1982r.) za przewodniczenie komisji która czuwała nad prawidłowym przebiegiem finałowego konkursu. 19.03. Święty Józef łączy trzy seminaria. Uroczystości odpustowe pod przewodnictwem bpa Grzegorza Kaszaka.
Czytaj więcej
Fotorelacja
18.03. Odpustowy zjazd rodziców naszych alumnów ich rodzin i przyjaciół. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Marian Wojcieszak - proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Częstochowie, a zarazem Absolwent NSD z 1967r. *Fotorelacja z uroczystości odpustowych - misterium o św. Józefie. *Eucharystia odpustowa pod przewodnictwem ks.prał.Mariana Wojcieszaka - proboszcza parafii pw. św. Zygmunta w Częstochowie, absolwenta NSD z 1967r. *Finał turnieju tenisa stołowego. 15-17.03. REKO-lekcje poddajemy się pod opiekę naszego Pana. Prosimy Was o modlitwę za nas i za Księdza rekolekcjonistę. Tegoroczne nauki poprowadzi jak zawsze Duch Święty przez osobę księdza Łukasza Waligóry - wikariusza parafii pw. NSPJ w Kluczborku, a zarazem naszego Absolwenta z 2010r. Veni Creator Spiritus.
Więcej o rekolekcjach 5.03. Jasne, że NSD. Rusza nabór na nowy rok szkolny do Niższego Seminarium.
Posłuchaj dlaczego warto być w NSD Msza św. z racji imienin ks. prefekta Adriana. Ad multos annos! 1.03.NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH. Ku Waszej pamięci Żołnierze Niezłomni! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! Udział alumnów we Mszy św. w parafii pw. św. Jakuba w Częstochowie w intencji Żołnierzy Niezłomnych, oraz Marsz Pamięci.
Czytaj i słuchaj na ten temat:
Radio Fiat
Częstochowskie24.pl
27.02. Wiedz, że coś się szykuje, a dokładniej maluje... 26.02. U nas mroźna zima. A w Rzymie niespotykany od dawna śnieg. Z pozdrowieniami od naszego Absolwenta, ks. Kamila Zadrożnego. 23.02. Gimnazjalisto co dalej? Jasne, że NSD. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w parafii pw. św. Józefa w Makowiskach. 20.02 Sparing z lektorami parafii pw. św. Stanisława BM w Częstochowie
18.02. Dzień skupienia. 15.02. Odpust ku czci bł. ks. Michała Sopoćki - patrona klasy III. 14.02. Środa Popielcowa. Udział alumnów we Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej. 11.02. Msza św. na początek II semestru, spotkanie wychowawców klas z rodzicami alumnów. 14.01. Do południa nasze pokoje odwiedził ks. Prefekt z asystą trzecioklasistów. Był radosny śpiew kolęd, wspólna modlitwa i specjalne błogosławieństwo dla mieszkańców pokoi. Z kolei po południu odwiedził nas niezwykły Gość - arcybiskup Stanisław Nowak, który przewodniczył Mszy św. inaugurującej rok św. Stanisława Kostki. Po Eucharystii odbyło się wspólne kolędowanie.
Pełna relacja z uroczystości 19.12. Seminaryjna wigilia oraz jasełka z udziałem arcybiskupa metropolity Wacława Depo. 11.12. Odpust w klasie 2 - ku czci bł. Pawła VI 8.12. Kolejny z naszych Absolwentów już w sutannie. Dziś podczas porannej Eucharystii w seminaryjnej kaplicy Damian Jędrzejczyk przyjął strój duchowny. Gratulujemy, zapewniamy o modlitewnej pamięci! Niech Pan Cię błogosławi,a św. Jan Bosko- patron Twojego rocznika - niech Wam wyprasza dar radosnego kroczenia i świadczenia o Nim na całe życie! 7.12. Msza Święta w 25. rocznicę śmierci bp. Tadeusza Szwagrzyka i bp. Franciszka Musiela
Przed 25 laty zaledwie w ciągu 5 dni odchodzi z tego świata dwóch biskupów pomocniczych archidiecezji częstochowskiej - bp Tadeusz Szwagrzyk i bp Franciszek Musiel. Ćwierć wieku później w Niższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej na wspólnej modlitwie spotkali się przyjaciele i bliscy współpracownicy obu duchownych.
Artykuł w Tygodniku Katolickim "Niedziela"
7.12. Święty Mikołaj w NSD. 4.12. NSD vs Parafia pw. Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach. Po zaciętym boju, drużyna NSD odniosła zwycięstwo :) 2.12. Wycieczka do Warszawy. Muzeum Powstania Warszawskiego. Teatr Muzyczny Roma "Piloci" 25.11. Błogosławieni Męczennicy z Pariacoto od dziś patronami klasy I. 22.11. Wielki Finał 102. edycji 1 z 10. Ponownie nasz nauczyciel informatyki mgr inż. Michał Sołtysik wygrywa! Tym razem pokonując dziesięciu rywali został zwycięzcą Wielkiego Finału 102. edycji teleturnieju 1 z 10. Pan Michał dołączył do elitarnym grona zwycięzców WF, grona nieprzekraczającego 100 osób w 23-letniej historii programu. Serdecznie gratulujemy.
Wywiad - yoube.com
Wywiad - TVP Katowice 21-23.11. Próbna matura 19.11. Akademia patriotyczna, której motywem przewodnim były przypadające na ten rok uroczystości 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 2.11. Serdeczne gratulacje dla naszego nauczyciela informatyki mgr inż Michała Sołtysika z racji zwycięstwa w VI odcinku 102 edycji teleturnieju "Jeden z dziesięciu". 29.09-1.10. Wyjazd do domu - kontakt z rodziną i parafią.

25-27.09. Wycieczka do Torunia, Malborka, Pelplina i Górska

15-17.09. Wyjazd do domu - kontakt z rodziną i parafią.

10.09. Dzień skupienia na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego "Misterium Paschalne w sakramentach Kościoła" Wieczorem udział w apelowej modlitwie na Jasnej Górze. 08.09. Na siatkarskim sparingu: AZS Częstochowa - AZS AGH Kraków 7.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo.
Posłuchaj:
Czytaj więcej o inauguracji:
4.09. Pierwsze zajęcia lekcyjne.

3.09. Jasnogórskie Dożynki. Msza św. pod przew. abpa Stanisława Gądeckiego. Jak co roku nasi uczniowie zaangażowali się w służbę porządkową. 2.09. Wyjście na modlitwę apelową na Jasnej Górze. Pamiątkowe zdjęcie z arcybiskupem Stanisławem Nowakiem który tego dnia prowadził apelowe rozważanie. 2.09. Przyjazd do seminarium uczniów klasy I, II i III do godz. 18.00.

1.09. Kochani!
Z żalem piszę te słowa, wakacje pomału dobiegają końca :-( Myślę, że czas wypoczynku i wakacyjnych wrażeń "naładował" Wasze serca do tego co przyniesie nowy rok szkolny. Przyjazd po wakacjach (dla wszystkich klas) do NSD 2 września do g. 18. Odwagi i do radosnego spotkania!


1.09. godz. 16:30 Rada Pedagogiczna