Nizsze Seminarium Duchowne Archidiecezji Czestochowskiej - Aktualności
 

Zapraszamy

Prezentacja multimedialna


ROK SZKOLNY 2020/2021

Aktualności

1.05. W dniu wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika, patrona szkoły odbyła się uroczysta Msza Święta z racji 70-lecia Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Eucharystii w Bazylice Archidiecezjalnej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
25.04. Apel Jasnogórski. Rozważania wygłosił ks. prefekt Szymon Stępniak. Modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, w intencji Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie aby również w przyszłości było uprzywilejowanym miejscem budzenia licznych i świętych powołań do kapłaństwa oraz formacji młodzieży ożywionej duchem ewangelicznym i zdolnej do podjęcia ważnych zadań w Kościele i społeczeństwie.
1.02. Msza św. z racji 25-rocznicy objęcia urzędu rektora Niższego Seminarium Duchownego przez ks. prałata dr. Jerzego Bieleckiego.

Od 16.11. na terenie Niższego Seminarium Duchownego na podstawie Rozporządzenia MEiN z dnia 5.11.2020 r. § 2 ust. 6 i 7, odbywają się konsultacje grupowe z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego.

5.10. Przystąpienie Niższego Seminarium Duchownego do OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna). Sieci, której operatorem jest NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy) - pionier Internetu w Polsce. Dzięki tej decyzji nasza szkoła uzyskała nowoczesne symetryczne szerokopasmowe łącze internetowe o przepływności 100 Mb/s, zrealizowane w techologii światłowodowej. Dodatkowo szkoła stała się beneficjentem pakietu usług działających w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

12.09. Cieszymy się niezmiernie z decyzji Papieża Franciszka o ogłoszeniu naszego Absolwenta - Biskupa Dariusza Kałużę MSF nowym ordynariuszem diecezji Bougainville. Pozdrawiamy Księdza Biskupa i obiecujemy pamięć w modlitwie. 7.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/21. pod przew. Arcybiskupa Wacława Depo - metropolity częstochowskiego.
Relacja z uroczystości - Tygodnik Katolicki Niedziela

Homilia Arcybiskupa Wacława Depo:

6.09. Dożynki Jasnogórskie i tradycyjna pomoc alumnów w roli służb porządkowych. 4.09. Msza św. pod przew. Arcybiskupa Wacława Depo w 81. rocznicę "krwawego poniedziałku" - Bazylika Archikatedralna, asysta uczniowie NSD. 2.09. Z bólem informujemy, że odszedł do Pana ks. prałat Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie, prokurator naszego seminarium w latach 1987-1991. Requiescat in pace. 1.09. Cześć i chwała BOHATEROM, wieczna pamięć POLEGŁYM! Pamiętamy. 31.08. Rada pedagogiczna godz. 17.00