Zapraszamy

Prezentacja multimedialna

REKRUTACJA NA ROK 2018


ROK SZKOLNY 2018/2019

Aktualności

3.11. Uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości.

Relacja z uroczystości - Archidiecezja CzęstochowskaRelacja z uroczystości - Tygodnik "Niedziela"

25.10. Podczas Mszy Świętej polecaliśmy intencje Księdza Prefekta Szymona, który za kilka dni będzie obchodził imieniny. 22.10. Podczas nabożeństwa różańcowego modliliśmy się w intencjach dzieł misyjnych i misjonarzy. Polecaliśmy naszych absolwentów pracujących na misjach i formujących się w tym kierunku, m.in. ks. bp Dariusz Kaluza, ordynariusza diecezji Goroka w Papui-Nowej Gwinei, ks. Cyprian Kostrzewa posługującego obecnie we Lwowie,a także tych, którzy w tym roku rozpoczęli formację w zgromadzeniu misyjnym Oblatów Maryi Niepokalanej: Sławek Zbierański i Marcin Dybza. 16.10. Odwiedziny grupy dzieci i młodzieży z parafii Bogdanów wraz z księdzem prefektem Tomaszem i gronem pedagogicznym ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II. 7.10. Wspólnota Niższego Seminarium Duchownego miała sposobność spotkać się z panem Edwardem Cyranem, prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Ułanów Polskich im. Tadeusza Kościuszki z Stanów Zjednoczonych, przyjacielem i dobrodziejem seminarium. 3.10. Adrian Figurski nasz Absolwent z 2016r. Gratulujemy Ci przyjęcia stroju duchownego. 20-22.09. Wycieczka na Dolny Śląsk. Relacja ze szkolnej wycieczki

12.09. Wyjście do Cinema City na projekcję "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". 6.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo.
Relacja foto i audio

"Ja mam dzięki Bogu w Częstochowie dwa seminaria (...)
Niższe Seminarium które wychowuje uczniów z całej Polski" - mówił m.in. Arcybiskup Wacław Depo - Metropolita Częstochowski na inauguracji roku szkolnego w NSD.

Relacja video z uroczystości

4.09. Eucharystia pod przew. metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo za ofiary "Krwawego Poniedziałku" z 1939r. w Częstochowie. Służbę liturgiczną Mszy św. zapewnili alumni Niższego Seminarium Duchownego i klerycy Wyższego Seminarium w Częstochowie. Liturgii towarzyszył śpiew chóru Basilica Cantans. Po Mszy św., na placu przed archikatedrą uczestnicy 77. rocznicy "Krwawego Poniedziałku" złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą tamte tragiczne wydarzenia. 3.09. Pierwsze zajęcia lekcyjne.

2.09. Jasnogórskie Dożynki. Jak co roku nasi uczniowie zaangażowali się w służbę porządkową. Po Eucharystii pamiątkowe zdjęcie z panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą. 1.09. Przyjazd do seminarium uczniów klasy I, II i III do godz. 18.00

31.08. Rada pedagogiczna godz. 17.00